Orbán Viktor évente egyszer kormányinfót tart, ahol újságírók is kérdezhetik. Ahogy egy kormányközeli kommentár örvendezett: ez volt a miniszterelnök ajándéka a magyar sajtónak. Ez a megjegyzés nagyon hasonlított a 2017-es szombathelyi stadionavatón elmondott polgármesteri beszédre, egy rövid kitérő.
A város első embere a tervezett nyolcmilliárd helyett egyébként tizenötmilliárd forint állami pénzből fölépített futballstadiont ajándéknak titulálta, amit a város jó viselkedésével érdemelt ki. Puskás Tivadar akkori polgármesternek a Mindenhatóig szárnyaló gondolatmenete szerint azok a városok, ahol nincs tizenötmilliárdos stadion, rosszak. A Nyugat.hu számolt be a Haladás VSE elnöki posztját akkoriban betöltő, Mészáros Lőrinc-vő Homlok Zsolt beszédéről, aki „elárulta a titkot, mit is jelent a haladás szó, megnézte az értelmező kéziszótárban: előremenetelés, erkölcsi előrelépés”. Homlok Zsolt nemcsak tulajdonosa, de cége, a közbeszerzéseken sokáig jól szereplő Homlok Építő Zrt. révén egyik fő szponzora is a csapatnak. Homlok azonban időközben elvált Mészáros Lőrinc lányától, ki is rakták a cégét az egyik nagyobb projektből. Azóta a Szombathelyi Haladástól a licencet is megvonták, a klub gyakorlatilag csődbe ment.
Közismert, hogy Brod Kafka legmeghittebb, talán az egyetlen igazi barátja volt. Kafka 1918-ban a következőket írja neki: „Kierkegaard-ban alkalmasint csakugyan eltévedtem, ámulva állapítom meg ezt, ahogy róla írt soraidat olvasom. Valóban úgy van, ahogy mondod: a házasság megvalósításának a problémája az ő legfőbb ügye, tudatáig mindegyre felhordott központi kérdése, láttam ezt a Vagy–vagy-ban a Félelem és reszketésben és Az ismétlésben.” Hozzáteszi: „Kierkegaard roppant fényforrás, és minden mélységig elhatol.” Mitől ez a vélemény? Nem vitás, Kierkegaard hatása a század elején egyre erősebb, lassan Schopenhauerrel és Nietzschével vetekszik.
2020-ban jelent meg az első, 2024 októberében pedig utolsóként – a kronológiát felborítva – a viktoriánus és modernista irodalmat tárgyaló ötödik kötete Az angol irodalom története című hétkötetes sorozatnak a Kijárat Kiadó gondozásában, így lezárult a 2010-ben elindított nagyszabású vállalkozás. A munka mérlegéről Bényei Tamás irodalomtörténészt, műfordítót, a Debreceni Egyetem angol tanszékének professzorát kérdeztük, aki 2017-ben vette át a főszerkesztői feladatokat, és koordinálta a közel ötvenfős szerzői gárdát, miután Kállay Géza, a projekt megálmodója váratlanul meghalt.