Vice versa
PÁRATLAN OLDAL - LXX. évfolyam, 22. szám, 2026. május 29.Szép lassan minden a visszájára fordul. Emlékszünk még az arrogáns kék képmantrára, ami azonnal aktuális mémmé válik, ha kicseréljük rajta a szereplőket, a szöveg maradhat: Ne hagyjuk, hogy ők nevessenek a végén.
Az Orbán-kormány 2011 elején véglegesítette a magánnyugdíjpénztári vagyon, 3000 milliárd forint államosítását, amit az államadósság csökkentésére és a számára fontos prioritások megvalósítására fordított. A „dicsőséges nagyurak” most a jogállam, a fékek és ellensúlyok védelmezői lettek. Aggódva figyelik az Alaptörvény 38. cikk (6) bekezdését, hogy a kekvák alapítói jogait az állam visszaveszi, mostantól az alapítványok nem maguk dönthetnek minden őket érintő kérdésben, hanem a kormány. Akár meg is szüntethetik azokat. Akkor összekacsintva az unortodoxia jegyében megszavazták, hogy a jog eszközeivel elvesznek az állampolgároktól, most aggódnak, hogy a nemzet nevében a közösség visszaveszi az irdatlan vagyonok felügyeletét.
Tetszettek volna az elmúlt tizenhat évben Petőfit olvasni.

