Nem értik
PÁRATLAN OLDAL - LXX. évfolyam, 19. szám, 2026. május 8.Miniszteriális koponyák, még szabadlábon lévő „szabadságharcos” pártfunkcik törik a fejüket szakadatlan: hogy történhetett, mi okozhatta a Fidesz április 12-i hirtelen romba dőlését. És nem jutnak szinte semmire.
Lehet, hogy olvasniuk kellett volna irodalmi Nobel-díjasunk, Krasznahorkai László műveit, talán közelebb jutnának a megfejtéshez. 2016-ban a Báró Wenckheim hazatér című regényében per exemplum ezt: „...ahol minden egész eltörött, ahol hiába tántorog ki folyton hárommillió emberünk, hárommillió folyton marad, ahol az erkölcsi züllöttség és a szellemi leépülés sötét senkiföldjévé tette azt, amit országnak is nevezhettünk volna, közel a megváltás”.
Majd utána nem sokkal: „Mert amikor már úgy van, hogy nincs sehogy, egyetlen ember is elég.”


