Katona­dolog

PÁRATLAN OLDAL - LXX. évfolyam, 13. szám, 2026. március 27.

Örülök, hogy a fiúkat hazahozták Bagdadból. Bár azt sem tudtam, hogy ott vannak, még kevésbé, hogy miért. Az indoklás azonban meglepett. Azért vonták ki őket, mert „jelentősen romlott Bagdad biztonsága”. Így most már csak a bagdadi lakosság van veszélyben, a NATO-katonák – hál’ istennek – nincsenek. Nekem egyetlen háborús „tapasztalatom” van: 1944-ben Ráckevén, az „ostrom” alatt, amikor a németek és szovjetek oda-vissza elfoglalták a községet – aztán végül maradtak az oroszok –, szóval a hídfelrobbantással egybekötött harcok idején a lakosságot telepítették ki, s nem a katonákat vitték biztonságosabb helyre.

Az indoklás után, a közlemény végén az is ott áll, hogy ha Bagdadban elmúlik a veszély, a katonáink visszamennek. Akkor már minek?

A szerző további cikkei

LXX. évfolyam, 16. szám, 2026. április 17.
LXX. évfolyam, 15. szám, 2026. április 10.
LXIX. évfolyam, 27. szám, 2025. július 4.
Élet és Irodalom 2026