(szále)
Katonadolog
PÁRATLAN OLDAL - LXX. évfolyam, 13. szám, 2026. március 27.Örülök, hogy a fiúkat hazahozták Bagdadból. Bár azt sem tudtam, hogy ott vannak, még kevésbé, hogy miért. Az indoklás azonban meglepett. Azért vonták ki őket, mert „jelentősen romlott Bagdad biztonsága”. Így most már csak a bagdadi lakosság van veszélyben, a NATO-katonák – hál’ istennek – nincsenek. Nekem egyetlen háborús „tapasztalatom” van: 1944-ben Ráckevén, az „ostrom” alatt, amikor a németek és szovjetek oda-vissza elfoglalták a községet – aztán végül maradtak az oroszok –, szóval a hídfelrobbantással egybekötött harcok idején a lakosságot telepítették ki, s nem a katonákat vitték biztonságosabb helyre.
Az indoklás után, a közlemény végén az is ott áll, hogy ha Bagdadban elmúlik a veszély, a katonáink visszamennek. Akkor már minek?
A szerző további cikkei
Nemzeti minimumLXX. évfolyam, 16. szám, 2026. április 17.
Energiaválság LXX. évfolyam, 15. szám, 2026. április 10.
A tüntetés két arca LXIX. évfolyam, 27. szám, 2025. július 4.


