Az érzelmek története
KÖNYVKRITIKA - LXIV. évfolyam, 28. szám, 2020. július 10.Az érzelmek története. Szerk. Lukács Anikó–Tóth Árpád, Hajnal István Kör–Társadalomtörténeti Egyesület, Budapest, 2019, 569 oldal, ármegjelölés nélkül
A tanulmányok tematikus sokszínűsége a középkortól napjainkig terjedő intervallummal párosul. Akad köztük olyan, amely inkább egy-egy érzelem megjelenését járja körül, de olyan is, amely inkább azokra koncentrál, akik a vizsgált érzelmet magukban hordozzák. Olvashatók elméletibb jellegű módszerismertető bekezdések, noha a vizsgált téma természeténél fogva a szerző inkább a „gyakorlatra” koncentrál; például az öngyilkosság és a kultúra összefüggéseire (Bódán Zsolt), vagy egy családi öngyilkosságra, amely kimondottan és erősen kapcsolódik egy adott történelmi helyzethez (Lukács Anikó). Szerepelnek határterületi indulatok: a káromkodás, ami érzelem is, meg szokás is (Gulyás László Szabolcs), az étkezés örömei, amelyek a testi boldogság, a fizikai kielégítettség és a történelmi tapasztalat hármasságában vizsgálhatók (Báti Anikó). Található írás a haragról (Magyar Attila), a sírásról, a mosolyról és a nevetésről (Halmágyi Miklós), az idegenségről (Csikós Gábor), a félelem működéséről (Novák Veronika).
Az Élet és Irodalom honlapján néhány éve díjfizetés ellenében olvashatók az írások. Ez továbbra sem változik, de egy új fejlesztés beépítésével kísérletbe fogunk. Tesszük ezt azért, hogy olvasóinknak választási lehetőséget kínálhassunk.
Mostantól Ön megválaszthatja hozzáférésének módját: fizethet továbbra is az eddig megszokott módon (bankkártyával, banki utalással), amiért folyamatosan olvashatja lapunk minden cikkét és az online archívumot is. Ha azonban csak egy-egy cikkre kíváncsi, cserébe nem kérünk mást, mint ami számunkra amúgy is a legértékesebb: a figyelmét.
Regisztrációt követően bankkártyával vagy banki átutalással néhány perc alatt előfizethet honlapunk teljes tartalmára, illetve akár a nyomtatott lapra is. Részletek az ELŐFIZETÉSI INFORMÁCIÓK oldalon olvashatók.