ELJÁRÁSJOG
PÁRATLAN OLDAL - LXII. évfolyam, 40. szám, 2018. október 5.A Fidesz a „Magyarország szuverenitásának megvédéséről és a Magyarországgal szembeni rágalmak visszautasításáról” szóló határozati javaslatának elfogadtatása során ismét eljárásjogi trükköt alkalmazott, hogy a jelentésről szóló vitában még véletlenül se szólalhassanak fel az ellenzéki EP-képviselők. A kormánypárti honatyák nyilván meg akarták akadályozni, hogy a magyar társadalom megismerhesse az igazságot a Sargentini-jelentés valódi okait és motivációit illetően.
Mindeközben egy vidéki általános iskola igazgatója, akit a tantestület egyöntetű tiltakozása ellenére nevezett ki posztjára az intézmény fenntartója, elérkezettnek látta az időt arra, hogy önnön legitimációját sajátos módon erősítse meg. Eljárásjogi trükkel elérte, hogy a tanárok nyílt szavazással nyilvánítsanak véleményt vezetői mandátumának meghosszabbításáról. Persze, hogy a színvallásra kényszerített pedagógusok, állásukat féltve, mind a korábban elutasított igazgató maradására voksoltak.
Bár a kompetenciamérések újra meg újra siralmas képet festenek a hazai társadalom tagjainak problémamegoldó képességéről, egyesek közülünk bámulatos tanulékonyságról tesznek tanúságot, ha az eljárásjogi trükkök elleséséről, illetve alkalmazásáról van szó.