Variációk egy csárdásra

Népzenészek és cigányzenészek Magyarországon

FEUILLETON - LV. évfolyam 8. szám, 2011. február 25.
Az 1970-es évek elejétől újfajta zenei mozgalom indult el: a hagyományos falusi paraszti muzsika és néptánc felfedezése és stílushű megtanulása a városi fiatalok körében. Az első táncház 1972 májusában volt Budapesten, és ebben az időben megjelentek az első zenekarok is, amelyek már ebben a szellemben muzsikáltak. Korábban a hivatásos néptáncegyüttesekben (például Állami Népi Együttes, Honvéd Művészegyüttes) a zenét nagy létszámú kórusok és cigányzenekarok szolgáltatták, amelyek számára neves zeneszerzők dolgozták fel a népi dallamokat - itt a falusi zenészek játékstílusának átvétele föl sem vetődött.
Tisztelt Olvasó!

Az Élet és Irodalom honlapján néhány éve díjfizetés ellenében olvashatók az írások. Ez továbbra sem változik, de egy új fejlesztés beépítésével kísérletbe fogunk. Tesszük ezt azért, hogy olvasóinknak választási lehetőséget kínálhassunk.

Mostantól Ön megválaszthatja hozzáférésének módját: fizethet továbbra is az eddig megszokott módon (bankkártyával, banki utalással), amiért folyamatosan olvashatja lapunk minden cikkét és az online archívumot is. Ha azonban csak egy-egy cikkre kíváncsi, cserébe nem kérünk mást, mint ami számunkra amúgy is a legértékesebb: a figyelmét.
Ha a kiválasztott írást szeretné elolvasni, a „Megnézem a reklámot” gomb megnyomását követően, egy reklámvideó megtekintése után a cikk azonnal betöltődik. Ez esetben nincs szükség regisztrációra.
Megnézem a reklámot
Ha legfrissebb számunk összes cikkére kíváncsi, vagy az online archívumhoz kíván hozzáférni, mindezt a megszokott módon elérheti.

Regisztrációt követően bankkártyával vagy banki átutalással néhány perc alatt előfizethet honlapunk teljes tartalmára, illetve akár a nyomtatott lapra is. Részletek az ELŐFIZETÉSI INFORMÁCIÓK oldalon olvashatók.

vagy
Élet és Irodalom 2024